kadrolu personel

kültür-sanat

18. yüzyıl sanatçıları; eserleriyle…

18. yüzyıl sanatçılarından bahsedeceğiz. 18. yüzyıl, sanat dünyası için ehemmiyetliydi. Bu dönemde birçok önemli sanatçı ortaya çıktı ve çeşitli sanat akımlarının oluşmasına neden oldu.

Joshua Reynolds: 18. yüzyılın önemli portre ressamlarından biridir. İngiltere’de öncü bir figür olarak kabul edilir ve Royal Academy of Arts’ın kurucusudur.

Francisco Goya: İspanyol ressamdır ve 18. yüzyılın sonlarına doğru öncü bir figür haline gelir. G oya, gerçekçi ve vahşi resimler yaptı ve İspanyol toplumunun iç yüzünü yansıttı. İspanyol ressamların en çok saygı duyduğu isimlerden birisidir Goya.

Thomas Gainsborough: İngiltere’de öncü bir figür olarak kabul edilir ve özellikle portre ve doğa resimleri ile tanınır.

Jacques-Louis David: Fransız ressamdır ve Neoklasizm akımının öncüsüdür. 18. yüzyıl Fransa’sının sosyal ve politik atmosferini yansıttı.

Johann Zoffany: Alman-İngiliz ressamdır ve özellikle portre ve tiyatro sahneleri resimleri ile tanınır.

Jean-Honoré Fragonard: Fransız ressamdır ve Rococo akımının öncüsüdür. Renkli ve romantik resimler yaptı.

Canaletto: İtalyan ressamdır ve Venedik gibi kentleri gerçekçi bir şekilde resimledi.

William Hogarth: İngiliz ressamdır ve 18. yüzyıl İngiltere’sinin sosyal ve politik atmosferini yansıttı.

Bu sadece 18. yüzyılın önemli sanatçılarından bazılarıdır, diğer önemli sanatçılar da vardır. Bu sanatçıların eserleri, 18. yüzyıl sanatının önemli bir parçasıdır ve hala bugün de sanat tarihi için önemlidir.

kadrolupersonel

Yunus Çakır

Sorgulayan ve sorgulatan Yunus Çakır, nam-ı diğer Cücü, sizinle içerik paylaşmadan önce sağlam bir didikleme yapar. Sıkılmaz ve vazgeçmez, araştırır, teferruatları ve keşfettiği şeyleri paylaşmayı çok sever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir