kadrolu personel

sinema

2023 oscar adayları belirlendi

2023 Oscar adayları belirlendi. Oscar adaylıkları için geri sayım başladı. 95. Akademi Ödülleri’nin töreni 12 Mart 2023’te yapılacak. Oscar ödül töreni Los Angeles’ta gerçekleşecek.

En iyi film, yönetmen, kadın ve erkek oyuncuların hangisi olduğu Oscar’da belirlenecek. 2023 Oscar adayları kimler? Listedeki isimlere bakalım.

Bu sene 95’incisi gerçekleşecek Akademi Ödülleri’nin “Uluslararası Film” kategorisinin kısa listesi belli oldu:

Argentina, 1985′ (Arjantin), ‘Corsage’ (Avusturya), ‘Close’ (Belçika), ‘Return To Seoul’ (Kamboçya), ‘Holy Spider’ (Danimarka), ‘Saint Omer’ (Fransa), ‘All Quiet On The Western Front’ (Almanya), ‘Last Film Show’ (Hindistan), ‘The Quiet Girl’ (İrlanda), ‘Bardo, False Chronicle Of A Handful Of Truths’ (Meksika), ‘The Blue Caftan’ (Fas), ‘Joyland’ (Pakistan), ‘EO’ (Polonya), ‘Decision To Leave’ (Güney Kore) ve ‘Boy From Heaven’ (İsveç).

Avatar ve Top Gun Maverick adaylar arasında

23 kategoride Oscar ödülü dağıtılacak. Önemli kategorilerden biri olan ‘En İyi Film’ dalında Elvis, Avatar: Suyun Yolu ve Top Gun: Maverick filmleri adaylar arasında.

En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmak için yarışacak isimler:

Austin Butler, Colin Farrell, Brendan Fraser, Paul Mescal ve Bill Nighy’ın adaylar arasında olduğu açıklanırken ‘En İyi Kadın Oyuncu’ kategorisinde; Cate Blanchett, Ana de Armas, Andrea Riseborough, Michelle Williams ve Michelle Yeoh.

Münekkidler, Oscar yarışının 11 adaylık alan ‘Everything Everywhere All at Once’ ve 9 adaylık alan ‘The Banshees of Inisherin’ adlı filmler arasında olacağını belirtti. Elvis 8 adaylık alırken Top Gun: Maverick filmi 6 adaylıkta yarışıyor.

kadrolupersonel

Yunus Çakır

Sorgulayan ve sorgulatan Yunus Çakır, nam-ı diğer Cücü, sizinle içerik paylaşmadan önce sağlam bir didikleme yapar. Sıkılmaz ve vazgeçmez, araştırır, teferruatları ve keşfettiği şeyleri paylaşmayı çok sever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir