kadrolu personel

teknoloji

avrupa birliği’nden elon musk’a twitter tehdidi

İki gün önce resmen Twitter’ı satın alan Elon Musk’a Avrupa Birliği’nden uyarı geldi.

AB komisyon üyesi Thierry Breton, Elon Musk’ın kuralları gevşetmesi durumunda Twitter’a yaptırım uygulanacağını açıkladı.

Elon Musk’ın başı daha şimdiden Avrupa Birliği ile dertte sayılır. 44 milyar dolarlık teklif sunan Musk, geçtiğimiz gün amacına ulaşmış ve teklifi kabul edilerek Twitter’ın yeni sahibi unvanını almıştı. Musk’ın Tesla hisselerini satıp Twitter’ı alacağı yönündeki iddialar teknoloji devi Tesla, Inc’in hafif de olsa hisselerini düşürmüştü. Elon Musk, “ifade özgürlüğünü destek” maksadıyla Twitter’ı almak istediğini duyurmuştu.

Thierry Breton

AB’nin iç pazardan sorumlu komisyon üyelerinden Thierry Breton, The Financial Times’la yaptığı konuşmasında endişeleriyle ilgili adeta Musk’a uyarı gönderdi.

Breton; nefret söylemi, şeffaflık ve ılımlılık gibi konularda AB yasalarına uymaması durumunda Twitter’a yaptırımların gelebileceğini ifâde etti.

Kaynak: Kadrolu Personel

Yunus Çakır

Sorgulayan ve sorgulatan Yunus Çakır, nam-ı diğer Cücü, sizinle içerik paylaşmadan önce sağlam bir didikleme yapar. Sıkılmaz ve vazgeçmez, araştırır, teferruatları ve keşfettiği şeyleri paylaşmayı çok sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir