kadrolu personel

Dune 2 ne zaman çıkacak, filmin çekimleri için kollar sıvandı. Senaryonun tamamlandığını açıklayan Denis Villeneuve devam filmine dair röportaj verdi.

Zendaya

Dune 2, Ekim 2023’te sinemalarda olacak. Dune: Part Two filmi için çekim hazırlıkları başladı. Yönetmen Denis Villeneuve, Collider’e verdiği röportajda filmin senaryosunun büyük oranda nihayete erdiğini söyledi.

Denis Villeneuve, Dune setinde

İmparator Shaddam’ın kızı Prenses Irulan rolü için Florence Pugh öne çıkarken, Baron Harkonnen’in acımasız yeğeni Feyd-Rautha karakteri için Austin Butler ile irtibata geçildi.

Villeneuve, devam filmi için hazırlanırken üzerindeki baskının ilk filmdekine benzer olduğunu söylüyor. Serinin inşa ettiği beklentilerin ağırlığı göz önüne alındığında, bu pek de sürpriz sayılmaz. Ancak arada bir fark var: şu anda tatmin edilemesi gereken hayranlar yalnızca Frank Herbert’in klasik bilim kurgu serisinin beyaz perdeye uyarlanmasını dört gözle bekleyen hayranlar değil, Oscar Isaac ve Timothée Chalamet gibi yıldızların gücüyle filme çekilen yeni hayran kitlesini de memnun etmek gerekiyor.

Yönetmen Dune 2’ye dair şunları söyledi:

“Senaryo çoğunlukla bitti, ancak bu her zaman devam eden bir çalışma. Son kurguya kadar devam eden bir çalışma olacak ama sağlamlaştı diyebilirim. Elimde bir senaryo var. Şu anda hazırlık aşamasındayız.”

Dune 2’de IMAX seçeneği olacak.