kadrolu personel

Godfather’in efsane yönetmeni Francis Ford Coppola Megalopolis isimli projesiyle dönüyor!

Çok uzun süredir üzerinde çalıştığı Megalopolis projesi için kendi cebinden 120 milyon dolar harcamaya hazır olan Coppola, Oscar Isaac, Forest Whitaker ve Cate Blanchett ile görüştü.

“Ateşli film yönetmeni”

GQ dergisine röportaj veren Coppola, “Beş Oscar kazandığım ve şehirdeki en ateşli film yönetmeni olduğum ve ‘Apocalyps Now’la içeri girdiğim zamanki gibi hissediyorum. Bundan sonra bunu yapmak istiyorum. Ben ‘Apocalypse Now’a sahibim. ‘Apocalypse Now’a neden sahip olduğumu biliyor musun? Çünkü başka kimse istemedi. Bir düşünün, 33 yaşındayken ya da yaşım ne olursa olsun, durum böyleyse ve her ödülü kazanmışsam ve her rekoru kırmış olsaydım, yine de kesinlikle kimse bana katılmak istenmediyse, şimdi nasıl hissedeceklerini tahmin edebilirsiniz. ‘Megalopolis’i ne kadar kişiselleştirirsem ve bunu ne kadar içimde bir rüya gibi yaparsam, finanse etmek o kadar zor olacak biliyorum” dedi.

Megalopolis’in konusu esrarlı

Megalopolis’in konusu henüz bilinmiyor, resmen gizemli!.. Coppola, geçmişte bunun bir Roma destanı geleneğinde yapılması gerektiğini, ancak New York şehrinin New Rome adlı ütopik bir versiyonunda geçeceğini ifade etmişti.

“Çok şey miras bıraktım”

Coppola, “Sahip olduklarımın kapsamı 120 milyon dolar değil. Bütün çocuklarıma çok şey miras bıraktım ve sonra kendileri, çocuklarıma miras bıraktığım en büyük şey onların bilgi ve becerileridir. Çocuklarım bir problem yaşamayacak. Hepsi çok yetenekli ve bizim bulunduğumuz yerde Inglenook  var. Buranın borcu yok” dedi.

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola kimdir?

Coppola sinema dünyasının en ehemmiyetli yönetmenlerinden biridir. İtalyan asıllı Amerikalı yönetmen, Godfather, Godfather II, Godfather III, Kıyamet, Dışlanmışlar ve Yağmurcu gibi filmlerle hatırlanır… Francis ayrıca yazarlık ve yapımcılık da yapmaktadır.