kadrolu personel

aktüel, sinema

emma stone kimdir?

Emma Stone kimdir? Emma Stone, Amerikalı bir aktris ve seslendirme sanatçısıdır. 2006 yılında “Superbad” filminde rol aldığı ilk filmiyle ün kazandı. Daha sonra “Zombieland” (2009), “The Help” (2011) ve “Easy A” (2010) gibi filmlerde oynadı. En önemli rolünü 2011 yılında “The Help” filminde oynadığı Skeeter Phelan karakteriyle kazandı.

Bu rol için en iyi kadın oyuncu dalında ödül adayı oldu. Aynı yıl “Crazy, Stupid, Love.” ve “The Amazing Spider-Man” filmlerinde de rol aldı. 2014 yılında “Birdman” filminde Michael Keaton’un kızı olarak oynadı ve bu rol için En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazandı.

2015 ve 2016 yıllarında “Aloha” ve “Irrational Man” filmlerinde rol aldı. 2017 yılında “La La Land” filminde rol aldı ve bu rol için En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adayı oldu. 2018 yılında “The Favourite” filminde oynadı ve bu rol için En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazandı.

Kadrolupersonel.com

Oğuz Can Şahin

Para sayma makinesi gibi, tıkır tıkır içerik üretir. Seri bir şekilde, sanattan sinemaya, müzikten fotoğrafçılığa. Ateşten kalbe, akıldan dumana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.