kadrolu personel

Daha seyirciyle buluşalı iki hafta olan Disney’in Cruella filminin devamı için yeşil ışık yakıldığına dair haberler gelmeye başladı.

70’li yılların sonunda Londra’da geçen ve Cruella De Vil’in punk müzikle içli dışlı gençlik günleri anlatan film, Emma Stone’un hayat verdiği Cruella De Vil’in yaşadığı kırılma yüzünden nasıl kötü bir karaktere dönüştüğünü anlatıyor. 101 Dalmaçyalı efsanesinin başladığı dönemi izleyeceğimiz sinema filminin yönetmen koltuğunda geçtiğimiz sene I, Tonya ile akıllarda kalan Craig Gillespie yer alıyor.

2015-2016 yılları arasında yayınlanan Togetherness dizisinin yaratıcılarından Steve Zissis ile The Favourite sayesinde kendisinden bol bol bahsettiğimiz Tony McNamara ikilisinin senaryosundan sorumlu olduğu filmde Stone’a Emma Thompson, Mark Strong, Paul Walter Hauser, Emily Beecham, Joel Fry gibi isimleri eşlik ediyor.

Konusu şimdilik belli olmayan devam filminin Dodie Smith’in 1956 yılında kaleme aldığı 101 Dalmaçyalı kitabından ya da 1961 yapımı animasyon filminden esinleneceği, şimdilik en büyük ihtimal gibi gözüküyor.