kadrolu personel

En iyi 2022 filmlerini derledik. Listeye Batman, John Wick, Fantastik Canavarlar, Avatar 2 ve birkaç filmi ekledik.

Morbius

Vizyon tarihi:  1 Nisan 2022

Başrol Morbius tedavisi olmayan bir kan hastalığına yakalanır. Hastalığını kendisi iyileştirmek ister ve deneyler yapmaya başlar. Vampir yarasaları ve elektroşok yöntemleri ile bir tedavi bulmaya çalışır. Ancak yaptığı deneyler beklediği gibi sonuçlanmaz; Morbius artık bir vampirdir. Morbius insanüstü güçleriyle başa çıkabilmeyi öğrenecek midir? 2022’de çıkacak bu Marvel yapımında Jared Leto, Matt Smith, Adria Arjona, Michael Keaton, ve Jared Harris gibi önemli isimler yer alıyor.

Evlen Benimle (Marry Me)

Vizyon tarihi: 11 Şubat 2022

Jennifer Lopez ve Owen Wilson’ın başrollerini paylaştığı bu romantik komedi filmi, bir pop yıldızının düğün macerasını ele alıyor. Ünlü şarkıcı Kat Valdez düğüne dakikalar kala nişanlısın onu asistanı ile aldattığını öğrenir. Bunun üzerine kalabalık arasından rastgele birini seçer ve evlenir. Bu ani evliliğe alışmaya çabalarlar. Aslen aynı adlı çizgi romandan uyarlanan filme,  Maluma ve Chloe Coleman da bulunuyor.

Uncharted

Vizyon tarihi:  18 Şubat 2022

Aynı adlı bir video oyunundan esinlenerek yapılmış filmde, deniyimli bir hazine avcısı olan Victor Sullivan ve kurnaz hırsız Nathan Drake’in tanışmasıyla başlar. Aslında soygun yapmak amacıyla başlıyan maceraları diğer varis Moncada ile yapacakları bir yarışa dönüşür. Ödül olarak % milyar dolarlık hazine için yarışan bu ikilinin tek engeli birbirlerine alışmak olacaktır. Tom Holland, Mark Wahlberg başrolleri paylaşırken, Sophia Taylor Ali, Antonio Banderas ve Tati Gabrielle gigi ünlü isimlerde filmin kadrosunda yer alıyor.

The Batman

Vizyon tarihi:  4 Mart 2022

DC Comics’in süper kahramanlarından Batman’in solo filmi olan The Batman filmi, suçla mücadelelere devam eden kahramanımızın, bir seri katil olan The Riddler ile yüzleşmesini konu ediniyor. Batman rolünde, bu rol için aylar öncesinden kararlaştırılan Robert Pattinson yer alıyor. Zoe Kravitz, Paul Dano ve Colin Farrell ise filmin kadrosuna dahil olan diğer ünlüler.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları (Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore)

Vizyon tarihi: 15 Nisan 2022

Serinin üçüncü filminde, daha önce savaşmasına rağmen Grindelwald’ı tek başına alt edemeyeceğini anlayan Dumbledore’un Newt Scamander’den ekibine liderlik için yardım istemesiyle başlıyor. Ancak bu güçlü ekibin işi hiç de zor olmayacaktır, çünkü onları Grindelwald’ın yanı sıra pek çok sihirli yaratık da beklemektedir. Bu zorlu savaşı kazanmaktan başka çareleri kalmayacaktır. Film Eddie Redmayne, Jude Law, Mads Mikkelsen ve Ezra Miller oyunculuklarıyla fantastik film severleri bekliyor.

Kayıp Şehir (Lost of City D)

Vizyon tarihi: 25 Mart 2022

Başrollerinde Sandra Bullock, Channing Tatum ve Daniel Radcliffe yer aldığı bu macera filmi, bir roman yazarının romanında yaratmış olduğu kurgusal, hayali şehrin gerçekte var olduğunu keşfetmesini konu ediniyor. Yazar artık romanında da yer alan şehri aramaya başlar ve onu bulmak isterken kendini tehlikeli bir yolculuğun içinde bulur. Filmde sürpriz isim olarak Brad Pitt de rol alıyor.

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında (Doctor Strange in the Multiverse of Madness)

Vizyon tarihi: 4 Mayıs 2022

Marvel’ın önemli yapımlarından Doctor Strange serisinin ikinci filmi, çoklu evreni sorgulamaya başlıyan Doctor’un Wanda Maximolf ile bu tezini araştırmaya başlamaları konu ediniyor. İkili çoklu evren gerçeğine ulaşabilecekler mi? Wanda Vision dizisinin sonrasına ve Örümcek Adam serisine de göndermeler yapacak olan bu film Marvel sevenlerle buluşmayı bekliyor. Strange rolündeki Benedict Cumberbatch’ e Wanda Maximoff karakteriyle Elizabeth Olsen eşlik ediyor.

Işıkyılı (Lightyear)

Vizyon tarihi: 17 Haziran 2022

Meşhur animasyon serisi Toy Story’nin oyuncaklarından Buzz Lightyear’ın önceki hayatını ele alan film aslında çocukların çok sevdiği bu oyuncağın gerçek macera dolu hikayesini anlatıyor. Chris Evans’ın Lightyear’ı seslendirdiği film, tüm animasyon severler için bu yılın en iyi tercihi olabilir.

Görevimiz Tehlike 7 (Mission: Impossible 7)

Vizyon tarihi: 30 Eylül 2022

Klasikleşmiş aksiyon serilerinden Görevimiz Tehlike serisinin 7. filminde de, ajan Ethan Hunt ve çalıştığı IMF ekibinin maceralarına odaklanılıyor. Bu kez Los Angeles’taki bombayı duydurmaya çalışan Hunt bu tehlikeli görevi de yerine getirebilecek mi? Tom Cruise ve Rebecca Ferguson başrollerini paylaştığı serinin son filminde Simon Pegg, Angela Bassett, Vanessa Kirby, Ving Rhames gibi isimler de yer alıyor.

Avatar 2

Vizyon tarihi: 16 Aralık 2022

2009 yapımı ödüllü Avatar serisinin devam filminde Sam Worthington, Zoe Saldaña, Kate Winslet, Sigourney Weaver ve Cliff Curtis yer alıyor. İlk filmden sonra Jake ve Neytiri Pandora’da kendi ailelerini kurar ve muylu bir hayat yaşarlar. Ancak onlar evlerini terk etmek zorunda kalan çift suyun yüzeri ve altı dahil olmak üzere Pandora’nın dışındaki yerleri keşfetmeye başlayacaktır.

Bonus: Bu Nasıl Sarışın 3 (Legally Blonde 3)

Vizyon tarihi: 3 Mayıs 2022

İlk iki filminden sonra serinin devam etmeyeceğine üzülenler için bir sürprizimiz var. Bu Nasıl Sarışın filmi yeniden sevenleriyle buluşmayı bekliyor. Kadınların istediği her şeyi başarabileceğini ele alan filmde yine Reese Witherspoon ile eğlenceye, modaya ve feminist düşüncelere bolca yer verileceğinden emin olabilirsiniz.