kadrolu personel

sinema

en iyi jennifer lawrence filmleri

En iyi Jennifer Lawrence filmleri… Hollywood dünyasının seçkin aktrisleri arasına giren Jennifer Lawrence, sempatikliği ve başarısıyla sık sık gündeme geliyor. Genç bir anne olan aktris pek çok farklı karakterin üstesinden geldi. Farklı film türlerindeki birbirinden zıt karakterlere hayat vermesi ile kısa süre içinde enlere uzanan Lawrence’ın filmlerini derledik.

  • Silver Linings Playbook – 7,7 (Umut Işığım)

Oyuncumuzun ilk Oscar’ını aldığı film ile listemize başlıyoruz. Filmde bipolar bozukluğu olan hatta bu yüzden akıl hastanesinde kalan Pat’in iyileşme sürecinde başrolümüz Tiffany ile tanışması ve birlikte geçirdikleri zamanlar, iyileşme süreçleri ele alınıyor. Lawrence’ın acı çekmiş ve yalnızlaşmış karakter Tiffany’e başarıyla hayat vermesi ona En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazandırdı.

  • The Hunger Games serisi – 7,5 (Açlık Oyunları)

İkinci sırada aktörümüzün akla ilk gelen film serisi Açlık Oyunları yer alıyor. Distopik bir gelecekte işlenen bu serinin her bir filmiyle seyirciyi şaşırtmayı başaran Katniss Everdeen karakteriyle karşımıza çıkıyor. Lawrence cesur bir kahraman imajıyla Katniss’ı tümüyle içselleştiriyor. Bu rol onun kariyerinin önemli kısmına başarıyla imza atmasını sağlıyor.

  • American Hustle – 7,2 (Düzenbaz)

Silver Linings Playbook’tan sonra David O. Russell ile tekrar karşımıza çıkan oyuncumuz bu defa gerçek bir hikâyeden beyaz perdeye uyarlanan filmde yer alıyor. Oyuncumuza Oscar adaylığını tekrar getiren bu filmde en akılda kalıcı performanslarından birini hayranlıkla izleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Bu kusursuz oyunculuğundan sonra artık Lawrence, her filmde görmek isteyeceğimiz ustalar arasında yerini aldı.

  • Don’t Look Up – 7,2 (Yukarı Bakma)

2021 yılının en çok konuşulan filmlerinden olmayı başaran Dont Look Up’ta güzel oyuncumuzu bu kez astronomi yüksek lisans öğrencisi Kate Dibiasky olarak görüyoruz.

Oscar ödüllü Leonardo Di Caprio’nun da başrolde ona eşlik ettiği filmde Lawrence, gerçeği göstermek için savaş veren cesur ve asi bir karaktere hayat veriyor. Yıllar geçtikçe başarıyla kat kat ilerlediğini tekrardan kanıtlıyor.

  • Joy – 7,2

Lawrence’a en iyi kadın oyuncu kategorisinde Oscar adaylığını getiren filmde onu yine güçlü kadın karakterlerinden birini canlandırırken buluyoruz. Filmde tüm zorluklara rağmen kendi işini kuran bir kadının hikâyesini canlandıran oyuncumuz, hayranlarını bir kez daha etkilemeyi başarıyor.

  • Passengers – 7,0 (Uzay Yolcuları)

Açlık Oyunları serisiyle daha önce de bilim kurgu filmlerindeki başarısını gözler önüne seren oyuncumuz yıllar sonra yine bir bilim kurgu ile karşımızda.

Yıllar sonrasına yeni bir gezegene gönderilen iki yolcunun kolonilerini kurma süreçlerini en iyi şekilde anlatan filmde başrolü Chris Pratt ile paylaşıyor. Bilim kurgu olmasına rağmen filmde yansıttığı duygularla seyircinin dikkatini yine usta oyunculuğuna çekiyor.

  • Red Sparrow – 6,6 (Kızıl Serçe)

Lawrence’ı bu kez diğer karakterlerinden farklı bir rolde, suikastçı bir Rus ajan olarak izliyoruz. Daha önceleri hayat verdiği rolleri içselleştiren oyuncumuzun bu rol için Rus aksanını ne kadar ustalıkla kullandığını görebiliriz. Ayrıca balerin olan Dominika karakteri için daha önceleri Silver Linings Playbook filmi için aldığı dans derslerine bale derslerini de ekletmiş. Film sevilen Lawrence filmleri arasında yer almayı başarıyor.

  • Mother! – 6,6 (Anne)

Her türün altından ustalıkla kalktığını bir kez daha kanıtladığı diğer bir filmle listeyi sonlandırıyoruz. Psikolojik-korku türündeki filmimizde ünlü oyuncu Javier Bardem ile başrolleri paylaşıyor. Ancak bu kez kendisini diğer genç ve hırçın kız rollerinden çok zıt bir karakterde görüyoruz. Bizleri son derece sıra dışı bir hikâye ile içine çeken filmde Lawrence ‘anne’ rolünü canlandırıyor. Filmin kaotik atmosferinin önemini bir kez daha vurgularken, oyuncumuzun en önemli işlerinden biri olduğunu da söylemeden geçemeyiz.

Sinemaya dair daha fazla haber almak için bizi takipte kalın. Bu da aktris hanımefendilerin Instagram hesabı.

Haber-yorum: Zehra Yıldırım

Kaynak: Kadrolu Personel

Yunus Çakır

Sorgulayan ve sorgulatan Yunus Çakır, nam-ı diğer Cücü, sizinle içerik paylaşmadan önce sağlam bir didikleme yapar. Sıkılmaz ve vazgeçmez, araştırır, teferruatları ve keşfettiği şeyleri paylaşmayı çok sever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir