kadrolu personel

En iyi yılbaşı filmlerini derledik. İlk sıraya Home Alone’u (Evde Tek Başına) koyduk bile. Afişleriyle buraya filmleri bırakalım.

Home Alone  (7.6/10)

Listemize yılbaşı gecelerinin olmazsa olmaz filmi, Home Alone ile başlıyoruz. Noel zamanıdır ve McCallister ailesi Fransa’ya tatile gitmeye hazırlanır. Kevin üçüncü kattaki odasında tatile gitmek için bekler ancak işler yolunda gitmez ve ailesi onu evde unutur. Kevin için evde tek başına kalmaktan daha eğlenceli bir şey yoktur, ta ki Noel arifesi evlerini soymaya iki hırsız gelene kadar. Hırsızları durdurmak ve onları adalete teslim etmek için kendi evini tuzaklarla doldurur, Noel tatilini hırsızlarla eğlenerek geçirir.

When Harry Met Sally (7.6/10)

Harry ve Sally bir yolculukta tanışan iki gençtir. Uzun sohbetler eden iki genç aslında aynı üniversiteden mezun olduklarını, hiç karşılaşmadıklarını anlarlar. Sohbet sırasında konu ikili ilişkilere ve iki karşı cinsin arkadaş olup olamayacağına gelir. Bunun üzerine saatlerce tartışırlar. Yolculukları New York’ta sona erdiğinde ayrılırlar ve ikisi de ayrı ayrı kendi hayatlarını yaşamaya devam eder. Ancak kader yollarını tekrar birleştirecektir. 90ların bu kült romantik komedi filmi, yeni yıl kutlamalarıyla biten mutlu sonuyla yılbaşı ruhunu bizlere aktarıyor.

The Holiday (6.9/10)

Her şey aşk hayatları yüzünden mutsuz olan iki kadın Iris ve Amanda’nın Noel tatili için, bir ev değiştirme web sitesi aracılığıyla, İngiltere’nin küçük bir kasabasında ve Los Angeles’ta bulunan evlerini değiş tokuş yapmasıyla başlar. Amanda, Iris’in erkek kardeşi ve kitap editörü Graham ile tanışır ve birbirlerine âşık olurlar. Bu sırada Iris ise yeni kapı komşusu, doksan yaşındaki senaryo yazarı Arthur ve âşık olduğu film bestecisi Miles ile tanışır. İki mutsuz kadını artık mutlu bir hayat beklemektedir.

The Polar Express (6.6/10)

Animasyon severlerin mutlaka izlemesi gereken bu Noel filmi, Noel Baba’ya inancı kalmayan bir çocuğun macerasını anlatıyor. Noel arifesinde Kuzey Kutbu’na giden güçlü bir sihirli trene biner ve Noel Baba’nın evine doğru yol alır. Bu yolculuk sırasında, inananlar için hayatın mucizesinin asla kaybolmadığını anlayacaktır.

How the Grinch stole Christmas (6.2/10)

Jim Carrey’in usta performanslarından biri olan film, bir kar tanesinin içinde, büyülü Whoville kasabasında geçer. Kasaba halkının tek derdi, diğer insanlara çok güzel hediyeler almaktır. Kasabanın dışında, Crumpit Dağı’nın tepesinde yaşayan Grinch ise Noel’den nefret eder. Tek isteği, kasaba halkından Noellerini çalmaktır. Ancak planlamadığı bir şey olur ve Grinch, Küçük Cindy Lou Who ile arkadaş olmaya karar verir.

Neşeli Hayat (6.1/10)

Listemizin sonunda kıymetli Türk yönetmenlerimizden Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini ve oyunculuğu yaptığı Neşeli Hayat filmi yer alıyor. Filmin başrolü Rıza, bir alışveriş merkezinde Noel Baba kılığına girerek ailesini geçindirmeye çalışır. Ama bir sorunu vardır; Noel Baba’nın kim olduğunu bile bilmiyordur. Kısa süre sonra hayatın çocukların inandığı yalanlardan daha gerçek olmadığını fark eder.