kadrolu personel

Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin düşüşlerin fırsat olduğunu söyledi.

Kripto ile derinden ilgilenen insanlar ve özellikle üretken kesim, ayı piyasasını memnuniyetle karşılar” diyen Buterin, “Bu kişiler ayı piyasasından memnuniyet duyar çünkü geride bıraktığımız dönem gibi fiyatların ciddi şekilde yükseldiği uzun dönemler insanları mutlu etse de bunun yanında çok kısa vadeli spekülatif bir ilgiyi de üstüne çeker” ifadelerini kullandı.

Kasımda bir hayli artan kripto paralar tepetaklak olmuştu. Bitcoin 69 bin dolara çıkmış, Ethereum ise 4800 doları geçmişti.

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 45 altına inmiş durumda.

“Ana akım finansal piyasaların parçası olan bir noktaya ilerlediğimizi hissediyorum”

2018’te yaşanan son kripto kışından bu yana sektör patlama yaşadı. Son kripto boğasında yatırılan büyük miktarlarda para, çok sayıda bir gecede milyoner ya da milyarder olan insan hikayesi ortaya çıkarsa da birilerinin kazancı çoğunlukla başka birilerinin kaybı ve acısı mânâsına geliyor.

28 yaşındaki kripto milyarderi Buterin, “Kripto kışları bu tip uygulamaların piyasadan silindiği ve insanların hangi projelerin hem model hem de ekiplerindeki kişilerin uzun vadeli sürdürülebilir bir yapıya sahip olduğunu görmeleri açısından oldukça faydalı dönemler oluyor” değerlendirmesini yaptı.

“Kripto piyasalarla ilgili bu parlak insanların katılım gösterdiği iniş bir grup tarafından yönetilen ve geleneksel piyasalardan bağımsız hareket eden bir sektör olmaktan çıkarak her geçen gün artan şekilde ana akım finansal piyasaların parçası olan bir noktaya ilerlediğimizi hissediyorum” diyen Buterin kripto kışının yeni projeler yaratmak ya da teknolojilerini geliştirmek isteyenlere de faydalı olacağını düşündüğünü ekledi.

Bloomberg/Kadrolupersonel

Bir not: Bu haberde kesinlikle yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır.