kadrolu personel

spor

FIA hamilton’ı uyardı

FIA Hamilton’a uyarı yaptı. FIA Başkanı Mohammed Ben Sulayem, Lewis Hamilton’ın araç kullanırken takı takmaya devam etmesi halinde ceza alacağını açıkladı.

Formula 1’de Michael Masi’nin görevden alınmasının ardından artık görevde Niels Wittich ve Eduardo Freitas var. İkilinin ilk yarışlarda odaklandığı ana konulardan birisi, takı yasağıydı.

Kuralara göre pilotların, olası bir kazada yaralanmanın boyutunu artırmaması için araç kullanırken takı takması yasak. Aslında bu kural geçmişte de vardı fakat yeni yarış direktörleri göreve geldikten sonra bu kuralı net şekilde uygulama kararı aldılar.

Lewis Hamilton, gridde takı ve piercinge sahip olan pilotların başında geliyor ve ilk yarışlarda kendisine bu kurala uyması için muafiyet verildi. Ancak İngiliz pilot kendisine bir istisna tanındığını ve bu takıları çıkarma niyetinde olmadığını söyledi.

Fakat FIA Başkanı Mohammed Ben Sulayem, Mercedes pilotunun yarış direktörlerinin direktiflerine uymaması ve takı takmaya devam etmesi halinde ceza alacağını söyledi.

Tr.Motorsport/KadroluPersonel

Oğuz Can Şahin

Para sayma makinesi gibi, tıkır tıkır içerik üretir. Seri bir şekilde, sanattan sinemaya, müzikten fotoğrafçılığa. Ateşten kalbe, akıldan dumana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.