kadrolu personel

sinema

hilary swank kimdir?

Hilary Swank kimdir?

Hilary Swank, Amerikalı bir aktristir. Öncelikle “Boys Don’t Cry” (1999) ve “Million Dollar Baby” (2004) filmleriyle tanınmıştır. “Boys Don’t Cry” filminde oynadığı Brandon Teena karakteri için En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazandı. “Million Dollar Baby” filminde oynadığı Maggie Fitzgerald karakteri için tekrar En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazandı.

Aynı zamanda “The Next Karate Kid” (1994), “The Homesman” (2014) ve “Freedom Writers” (2007) gibi filmlerde de rol aldı. 1999 yılından itibaren birçok ödül kazandı, başarılı performansları ile adından söz ettirdi.

Hilary Swank’ın hayatı

Hilary Swank, Lincoln, Nebraska’da doğdu ve büyüdü. Annesi Judy Kay (Clifton) Swank ve babası Stephen Michael Swank’dir. Ailesi sıradan bir işçi ailesidir ve Hilary gençken sık sık taşındılar. Çocukluk döneminde ailesi onun sahne kariyerine destek vermedi. Ancak genç yaşta oyunculuğa ilgi duymaya başladı ve Hollywood’a taşındı. Hayatı daha sonra buna göre şekillendi.

Oğuz Can Şahin

Para sayma makinesi gibi, tıkır tıkır içerik üretir. Seri bir şekilde, sanattan sinemaya, müzikten fotoğrafçılığa. Ateşten kalbe, akıldan dumana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.