kadrolu personel

Köklü İngiliz heavy metal grubu Iron Maiden yeni albüm haberini verdi. 17. stüdyo albümünün çıkış tarihi 3 Eylül!

Iron Maiden’ın internet sitesinde Senjutsu adını taşıyan bir albüm yayınlanacağı haberi verildi. Albümün 3 Eylül’de yayınlanacağının duyurusu yapıldı. Bir saati biraz geçen yeni albümün The Book of Souls albümü gibi çift CD yahut üçlü plak formatında satışta olacağı açıklandı.

Albüm Fransa’nın başkenti Paris’te yapıldı. Yapımcılığı ise Kevin Shirley ve grubun kurucu bas gitaristi Steve Harris üstlendi.

Grubun ilk zamanlarından beri albüm kapaklarında yer alan maskotları Eddie ise, Mark Wilkinson imzasıyla samuray olarak karşımıza çıkıyor. Senjutsu, Japonca “taktik ve strateji” mânâsına geliyor.

Yapımcı Steve Harris, Senjutsu’da son derece karmaşık bazı şarkıların yer aldığının bilgisini verdi.

Harris “Önce şarkıları yazdık, prova ettik ve henüz şarkılar akıllarımızda tazeyken kaydettik. Albümde çok karmaşık bazı şarkılar var ve tam istediğimiz gibi olması için çok çalıştık. Bazı zorlandığımız zamanlarda, grubun ruhunu çok iyi yakalayan prodüktörümüz Kevin Shirley yardımcı oldu. Ortaya çıkardığımız işten gurur duyuyorum ve hayranlarımızın dinlemesi için sabırsızlanıyorum” albümle alâkalı ifadelerini kullandı.

Iron Maiden

Iron Maiden’ın yeni albümü Senjutsu’da yer alan müzikler

1-Senjutsu

2-Stratego

3-The Writing On the Wall

4-Lost In A Lost World

5-Days of Future Past

6-The Time Machine

7-Darkest Hour

8-Death of the Celts

9-The Parchment

10-Hell On Earth

Grup geçtiğimiz günlerde YouTube’da yeni albümlerinden ‘The Writing on the Wall’ isimli klip yayınlamıştı.