kadrolu personel – kültür ve sanat platformu

kripto

italyan moda devi gucci kripto para ile ödeme alacak

İtalyan moda devi Gucci kripto para ile ödeme alacağını duyurdu.

Gucci’den yapılan açıklamada; New York, Los Angeles, Miami, Atlanta ve Las Vegas’taki bazı mağazalarda Mayıs ayının sonundan itibaren dijital para ile ödeme kabul edileceği duyuruldu.

Kripto ile alışveriş seçeneği Kuzey Amerika’daki mağazalara ise yaz sonunda gelecek. Moda evi; Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether, Dogecoin ve Shiba dahil olmak üzere 10 kripto para birimini kabul edecek.

Moda tasarımcısı Philipp Plein 2021 yılından itibaren online alışverişte kripto kabul etmeye başlamıştı. Plein, Nisan ayı sonlarında yaptığı bir röportajda, dijital tokenlerle yapılan satın almaların bu yıl artmasını beklediğini ve kripto para birimlerini kabul etmenin “birçok yeni müşteri” kazandırdığını söyledi.

Kering CEO’su Francois-Henri Pinault, Şubat ayında yaptığı bir açıklamada Gucci ve Balenciaga gibi diğer moda evlerinin de blok zinciri teknolojisi ve kripto para birimleri ile ilgili fırsatlara bakan inovasyon ekiplerine sahip olduğunun altını çizdi. Pinault “Ne olabileceği konusunda çok erken bir aşamadayız. Hiçbir şey kesin değil” dedi. Markanın şu anki yaklaşımının ‘test et ve gör’ şeklinde olduğunu söyleyen CEO kripto ödemelerinin “çok ağır” yasal ve mali etkileri olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: Kadrolu Personel

Bir not: Bu haberde kesinlikle yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır. Yatırım yapmadan önce lütfen kendi piyasa araştırmanızı yapınız! Sorumluluk bize ait değildir.

Oğuz Can Şahin

Para sayma makinesi gibi, tıkır tıkır içerik üretir. Seri bir şekilde, sanattan sinemaya, müzikten fotoğrafçılığa. Ateşten kalbe, akıldan dumana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.