kadrolu personel

sinema

life of pi filminin konusu nedir?

Life of Pi filminin konusu nedir? Pi’nin Yaşamı neyi anlatıyor? 4 dalda Oscar alan filmin konusu nedir?

2012 ABD yapımı drama ve macera filmi… 2001 yılında Yann Martel’ın yazdığı aynı adlı kitabından uyarlanan film, 2013 yılında tam 4 dalda (en iyi görsel efekt, en iyi görüntü yönetimi, en iyi orijinal müzik, en iyi yönetmen) Oscar Ödülü almış. Ang Lee’nin yönetmenliğini üstlendiği film, bizleri Hintli bir ailenin çocuğu olan Pi Patel’in inanılmaz macerasına sürüklüyor. Pi, küçüklüğünden beri zeki, meraklı ve sorgulayan bir kişiliğe sahip… Ailesiyle birlikte Hindistan’da yaşıyor. Babası, kendisine ait bir hayvanat bahçesinde yöneticilik yapıyor. Bir gün Hindistan’daki zor hayat koşullarından dolayı Kanada’ya göç için büyük bir gemiyle yola çıkarlar. Gemi okyanusta fırtına dolayısıyla batar. Bu esnada, Pi tesadüf eseri bir cankurtaran filikasına, Richard Parker adını verdiği vahşi bir Bengal kaplanı, bir orangutan, bir zebra ve bir sırtlan ile birlikte binmeyi başarır. Buradan sonra, sonsuz okyanusta Pi ve hayvanların büyük mücadelesi başlar. Bir süre sonra zebra, orangutan ve sırtlan ölür. Pi, zekâsı sayesinde besin zincirine kurban olmamayı başarır ve Richard Parker ile baş başa kalır.

Pi hayatta kalmak için bu vahşi kaplana yanaşır ve nefes kesen mücadele başlar. Tanrı’nın onu unutmadığını, gözettiğini ve ona bir şekilde yol gösterdiğini hep hisseder ve asla umudunu yitirmez. İnanç, umut ve hayatta kalma mücadelesini hissedebileceğimiz bir yapım.

Sinemaseverlerin ilgiyle seyredeceği bir film…

Kaynak: KadroluPersonel.com

Yunus Çakır

Sorgulayan ve sorgulatan Yunus Çakır, nam-ı diğer Cücü, sizinle içerik paylaşmadan önce sağlam bir didikleme yapar. Sıkılmaz ve vazgeçmez, araştırır, teferruatları ve keşfettiği şeyleri paylaşmayı çok sever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir