kadrolu personel

sinema

martin scorsese’nin son filmi cannes’da prömiyer yaptı

Fransa’da düzenlenen 76. Cannes Film Festivali’nde meşhur yönetmen Martin Scorsese’nin son filmi ‘Killers On The Flower Moon’un (Çiçek Ayının Katilleri)’ dünya prömiyeri yapıldı.

Yaklaşık 200 milyon dolarlık filmde başrol oynayan Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro, Scorsese ile gösterimden önce ilk sırada “kırmızı halıya” çıkan isimler oldu.

Robert De Niro’nun başrolünü oynadığı Scorsese’nin çektiği “Taxi Driver” (Taksi Şoförü) filmi 1976 yılında Altın Palmiye Ödülünü kazanmıştı.

Paramount sinema şirketinin yapımcılığını üstlendiği film, Cannes’daki prömiyerinden sonra ekim ayında vizyona girecek, sonra dijital ortamda Apple TV’de gösterilecek.

Filmin çekimine 2019 yılındaki başlanması öngörülmüş ancak proje Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenmek zorunda kalmıştı.

Uzun zamandır sinemaseverler tarafından beklenen filmin çalışmalarına salgının hız kesmesinin ardından 2021 yılında nisan ayında başlanabildi.

David Grann’ın çok satan romanından esinlenen film, Oklahoma’daki Osage halkına karşı 1920’lı yıllarda kurulan bir komployu hikaye ediyor.

Oğuz Can Şahin

Para sayma makinesi gibi, tıkır tıkır içerik üretir. Seri bir şekilde, sanattan sinemaya, müzikten fotoğrafçılığa. Ateşten kalbe, akıldan dumana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.