kadrolu personel

aktüel

model jourdan dunn, yalnız seyahat etmenin güzelliğini anlatıyor

Prada podyumlarını sallayan siyahi İngiliz model Jourdan Dunn, 2022’nin sonunda yalnız başına bir seyahat gerçekleştirdi. Dunn, yaşadıklarını paylaştı. Biz de sizler için tercüme ettik.

İlk yalnız seyahatim 2014’teydi. Kariyerimin önemli bir noktasındaydı, harika şeyler oluyordu. Maybelline’e imza atmıştım ve bir Maybelline kontratı almak kariyer hedeflerimden biriydi ama o anda değildim – tamamen mutlu değildim. Her şeyden ve herkesten biraz kopuktum, bu yüzden menajerim kendi başıma meditasyon yapmamı ve bir kumsalda okunacak kitapların bir listesiyle vakit geçirmemi önerdi. O yolculuk hayatımı değiştirdi.

Yazar Louise Hay’in çalışmalarıyla o yolculukta tanıştım ve gerçekten benimle konuştu. Oyun değiştirici olduğunu düşündüğüm bir kitap olan Güç İçinizdeki’ye çok dikkat ettim. Halihazırda uyguladığım ama resmi bir adı olduğunu bilmediğim, onaylamalar ve konuşulan sözcüklerin gücü hakkında okuyordum. Uzun zamandır bu yoldaydım, sadece bunun farkında değildim. O yolculuktan beri kendime daha çok devam edeceğime söz verdim çünkü kendime geri dönebilir, kendime zaman ayırabilir ve zihnim, bedenim ve ruhumla yeniden bağlantı kurabilirdim.

Zorlu bir yıl olan 2022’nin sonunda yeniden ayarlamam gereken şey tam da tek başıma bir yolculuktu.

Sonunda, duygusal olarak tükenmiş hissediyordum. Yeni yıl yaklaşıyordu ve sonunda yeniden şarj olmak ve kendi başıma kalmak için uzaklaşmam gerektiğine karar verdim. Eski inzivalardan daha büyük bir anlaşma gibi geldi çünkü yeni yılda ailem ve arkadaşlarımla görmek tipik bir şeydi, ama herhangi bir suçluluk hissetmedim. Çok kolay bir evetti. Herkes beni destekledi, özellikle de “Anne, bunu yapmalısın” diyen oğlum Riley.

“Dengeli olmam gerektiğini öğretti”

Benim için amaç, iç huzuru ve netliği bulmak, 2023’e temiz bir kafayla başlamaktı. Toplamda sekiz gün uzaktaydım: beş gün Bangkok’ta Rakxa’daydım, ardından son kısım için Hua Hin’deki Chiva-Som’a gittim. Kaldığım süre boyunca, her zaman denemek istediğim pek çok şey yaptım – Tai chi öğrenmek benim için çok önemliydi. Bu kesinlikle Londra’daki günlük rutinimin bir parçası yapacağım çünkü bana hissettirdiği hediyeyi seviyorum. Daha önce hiç bu kadar mevcut olmamıştım! Meditasyonda bile zihnin başka yerlere gidebilir ama Tai chi çalışırken hep bir sonraki hamlemi düşünürdüm. Bana daha dengeli olmam gerektiğini öğretti.

Rakxa’da yeni yıl arifesinde altı çeşit yemek vardı, bir fotoğraf kabininde kısa bir ara verildi – bu fotoğrafları hatıra olarak saklayacağım – ardından saat 22:30’da çok havalı bir şifacı seansı yapıldı. Yaklaşık 13 kişilik küçük bir çevrede, deneyimi bir ses banyosuyla tamamlamadan önce, dolaşıp serbest bırakmak ve 2023’e getirmek istediklerimiz hakkında konuştuk.

Geri sayımı tamamen tek başıma kutladım. Odama geri döndüm, suya bakan terasıma çıktım ve havai fişekleri izledim. Jhené Aiko’yu oynayarak yıla kolaylıkla girdim. Tayland İngiltere’den yedi saat ileride, bu yüzden oğlumla FaceTime yaptım, bazı mesajlar gönderdim, kitap okudum ve uyudum. Oldukça üşüdüm, ama hiçbir şey kaçırdığımı hissetmedim – şampanya bardaklarını veya kalabalığı, tüm bunların yutturmacasını özlemedim. Çok doğru geldi – böyle harcamam gerekiyordu. Gerçekten büyülüydü.

kadrolupersonel

Yunus Çakır

Sorgulayan ve sorgulatan Yunus Çakır, nam-ı diğer Cücü, sizinle içerik paylaşmadan önce sağlam bir didikleme yapar. Sıkılmaz ve vazgeçmez, araştırır, teferruatları ve keşfettiği şeyleri paylaşmayı çok sever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir