kadrolu personel

teknoloji

nokia yeni dizüstü bilgisayarlarını yakında tanıtacak

1865’te Finlandiya’da kurulan Nokia yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıtmaya hazırlanıyor.

Akıllı telefon pazarında tutunamayan Nokia, tablet, kulaklık ve TV kategorilerinde denemeler yapmıştı. Maalesef yeni ürünler pek sevilmedi. Nokia şimdi de yeni laptoplar ile bir girişim peşinde.

Nokia katlanabilir dizüstüyle geliyor

Fransız startup markası OffGlobal, firma ile lisans anlaşması yaparak Nokia markası altında 15.6 ve 17.3 inç dizüstü bilgisayarlarını tanıtmıştı. Görünüşe göre OffGlobal, Nokia markası altında birçok yeni ürün tanıtmaya hazırlanıyor.

SIG Bluetooth Sertifikaları ortaya çıkan cihazlar, OffGlobal’in planlarını gözler önüne seriyor. Rapora göre firma, 5 farklı dizüstü bilgisayar hazırlıyor ve bunlardan birinin katlanabilir ekrana sahip olması bekleniyor. PureBook Lite 15, PureBook Lite 14, PureBook Fold 14, PureBook Pro 17 ve PureBook Pro 15 olarak adlandırılması beklenen cihazlar büyük ihtimalle yeni Nokia akıllı telefonları ile beraber IFA2022’de tanıtılacak.

Nokia markasının hikâyesi

1865’te kurulmuş Finlandiya merkezli çokuluslu bir bilgi teknolojileri, telekomünikasyon şirketidir. Nokia’nın merkezi, Helsinki büyük metropol bölgesinde Espoo, Uusimaa’da bulunmaktadır. 2014’te Nokia, 120 ülkede 61.656 kişiyi istihdam etti, 150’den fazla ülkede iş yaptı ve yıllık gelirleri yaklaşık 12.73 milyar Euro olarak bildirildi. Nokia, Helsinki Borsası ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir limited şirkettir. Fortune Global 500’e göre 2013 yılında ölçülen gelirlere göre dünyanın 274üncü en büyük şirketidir ve Euro Stoxx 50 borsa endeksinin bir bileşenidir.

Şirket, esas olarak bir kâğıt hamuru fabrikası olarak kurulan 151 yıllık geçmişi boyunca çeşitli endüstrilere girmişti ve şu anda büyük ölçekli telekomünikasyon altyapıları ve teknoloji geliştirme ve lisanslamalar üzerine odaklanmaktadır

Yunus Çakır

Sorgulayan ve sorgulatan Yunus Çakır, nam-ı diğer Cücü, sizinle içerik paylaşmadan önce sağlam bir didikleme yapar. Sıkılmaz ve vazgeçmez, araştırır, teferruatları ve keşfettiği şeyleri paylaşmayı çok sever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir