kadrolu personel

Geçtiğimiz günlerde 94. kez düzenlenen Oscar Ödül törenlerinde yaşanan unutulmaz olayları derledik.

Tokat (2022)

En İyi Belgesel Oscar’ını sunan Chris Rock, Jada Smith hakkında yaptığı GI Jane şakasından sonra Will Smith sahneye çıkıp sunucuyu tokatladı. İşin ironik kısmı, bu tokattan 30 dk sonra Will Smith King Richard filmindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandı. Akademi tarafından Smith’e birtakım yaptırımlar uygulanacağı söyleniyor.

Çıplak Prostesto (1974)

En İyi Oyuncu Oscar’ının sunumu esnasında gay aktivist Robert Opel‘in yaptığı protesto çok konuşulmuştu.

Adrien Brody’nin Halle Berry’i Öpmesi (2003)

The Pianist filmiyle Oscar’ı kazanan Adrien Brody, kazanmanın verdiği heyecanla sunucu Halle Berry’i rızası dışında öpmesi en unutulmaz anlardan biriydi.

Adrien Brody & Halle Berry

En İyi Film Kargaşası (2017)

2017 yılındaki törenlerin En İyi Film Oscar ödülünün sunucuları Faye Dunaway ve Warren Beatty’nin anonsunda La La Land en iyi film olarak açıklanmıştı; fakat gerçek kazanan Moonlight’dı.

Marlon Brando’nun Kızılderili Duyarlılığı (1973)

En İyi Erkek Oyuncu dalında Godfather ile Oscar’ı kazanan sinema tarihinin en iyi oyuncularından Marlon Brando, Oscar’ını kabul etmeyip yerine aktivist Sacheen Littlefeather’i konuşma yapması için sahneye gönderdi.

Roberto Benigni ve Life Is Beautiful (1999)

Yabancı Dilde En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu Oscarlarını kazanan Roberto Benigni, muhteşem enerjisini törene yansıtmayı başarıyor.

Joe Pesci’nin İnanılmaz Konuşması (1991)

En İyi Yardımcı Oscar’ını kazanan Joe Pesci yaptığı inanılmaz konuşmayla geceye damgasını vuruyor.

Kaynak: Kadrolupersonel