kadrolu personel

Üç kez Akademi ödülü kazanmış Yeni Zelandalı senarist-yönetmen Peter Jackson, The Beatles belgeseli için çalışmalarına devam ediyor. John Ronald Reuel Tolkien’in şaheseri Yüzüklerin Efendisi’ni (Lord of the Rings) sinema dünyasına kazandıran Peter Jackson, The Beatles: The Get Back’e dair çalışmalar yaptığını açıklamıştı. Bir buçuk senedir bu hususta beyin fırtınası yapan Peter Jackson, The Beatles belgeselinin 55 saatlik görüntülerden, hiç kullanılmamış kısımları incelediğini açıkladı.

Peter Jackson
Peter Jackson

Peter Jackson dahası, The Beatles belgeselinin 6 saat süreceğini söyledi. Zaten Yüzüklerin Efendisi’nin ilk filmi Yüzük Kardeşliği de 3 saat 48 dakikaydı. Hatırlarsınız diğer Lord of The Rings filmleri de hemen hemen aynı süredeydi.

Peter Jackson, The Beatles’ın yayınlanmamış görüntülerini incelerken

The Beatles belgeseline dair başka şeyler söyleyelim. Sinema-belgesel projesi geçtiğimiz sene yayınlanacaktı salgın sebebiyle o iş yatmış oldu. Belgesel The Beatles’in son albümündeki (12. albüm-Let It Be) yer alan müzikler üzerinden işleniyor.  2-31 Ocak 1969 arasında Londra’da çekilen The Beatles görüntüleri belgeselde bolca gözükecek.

Efsane yönetmen Peter Jackson, “Bize elli beş saatlik görüntü verildi. 140 saatlik de ses kaydı var. The Beatles hayranları hayalini kurduğu ‘Fly on the wall’ denilen şeyi yaşayacak. Bu zaman makinesiyle 1969’a seyahat etmek gibi bir şey. Belgeseli seyrederken, dört yakın arkadaşın harika işler yaptığını izleyeceğiz” demişti. Sabırsız mıyız?