kadrolu personel

İki gözümüzün çiçeği Scarlett Johansson hayat verdiği Karadul (Black Widow) karakterine dair eleştirilerde bulundu.

Natasha Romanoff’un geçmişiyle yüzleşeceği, tamamlanmamış birtakım işlerle mücadele edeceği Marvel yapımı filmi için sayılı günler kaldı. Black Widow’u (Karadul) 9 Temmuz’da sinemada seyredeceğiz. Seyredeceğiz de… Scarlett’in açıklamalarına bir bakalım:

Scarlett Johansson, yeni film öncesinde Black Widow’un Iron Man 2 filminde bayağı cinselleştirildiğini, rolü fazla sevmediğine dair açıklama yaptı.

36 yaşındaki tecrübeli sinema oyuncusu, “Iron Man 2’de güzel hatıralar olsa da benim karakterim çok cinselleştirilmişti. Yâni ondan bir nesneymiş, bir mülkmüş gibi söz ediliyordu.” dedi.

Yeni Black Widow filmine dair açıklamalar

Yeni filmde Black Widow karakterinin “aşırı cinselleştirilmediği”ni söyleyen Scarlett Johanson “Oyuncu da olsam ben artık bir anneyim, bir kadın olarak hayatımda farklı bir yerdeyim. Iron Man 2’nin üzerinden 10 yıl geçti. Şimdilerde çok daha gelişmiş bir anlayışa sahibim” ifadelerini kullandı.

Tam da filmin sinema salonlarında yayınlanacağı tarihte böylesi bir açıklama hakikaten de manidar değil mi? Piyarını yap bakalım Karadul…

Scarlett Johansson’un oynayacağı sinema filminin fragmanını buraya bırakıyoruz:

Scarlett Johansson kimdir?

Scarlett Ingrid Johansson BAFTA ödüllü, Amerikalı oyuncudur. 1998’de Atlara  Fısıldayan Adam filmi ile sinema dünyasında iyice tanınmaya başlandı. Akabinde Hayalet  Dünyası, İnci Küpeli Kız gibi filmlerle adından sıkça söz ettirdi. 2020’de Marriage Story filmindeki rolünde en iyi kadın oyuncu Oscar adaylığı kazandı. Peşinden Jojo Robot ile en iyi yardımcı kadın Oscar adaylığına hak kazandı. 2010’da ilk kez Iron Man 2 filminin kadrosuna Black Widow karakteriyle dahil oldu. Artık Marvel’da bir kahraman oldu. Aldı gitti şöhreti Johansson’un.

Babası Danimarkalı bir mimardır. Annesi de Polonyalı.

Scarlett Johansson (Avengers)