kadrolu personel

Life, Holiday gibi prestijli dergilerde fotoğrafçılık yapan, sosyete fotoğrafçısı Slim Aarons (29 Ekim 1916 – 29 Mayıs 2006) kimdir? Slim Aarons’un hayatı.

Slim Aarons zengin ve meşhur insanların portrelerini çekerek şöhret salan bir fotoğrafçıydı. Asıl adı George Allen Aarons olan fotoğrafçı, gençliğini New Hampshire ve New York’ta geçirdi. II. Dünya Savaşı esnasında orduya katıldı.

Soldan sağa Hollywood’un kralları: Clark Gable, Van Heflin, Gary Cooper ve James Stewart. Beverly Hills, Kaliforniya. (Fotoğraf: Slim Aarons)

Life ve Holiday dergilerinde çalıştı

Esaslı bir kariyer yaptı kendine; Life, Holiday ve ayrıca Town & Country gibi dergilerde çalıştı. Aarons’un eline Hollywood yıldızlarının, Amerikan ve Avrupalı ​​sosyetelerin ve diğer ünlü figürlerin jet sosyete hayat tarzını belgeleme şansı geldi. Yaklaşımı basit ve işe yarardı: Makyaj sanatçısı veya yapay ışık kullanmadan, konularının ve çevresinin tabiî zenginliğinin kollarına bıraktı kendini.

Aaron’un fotoğraflarına biraz dikkatli baksanız, onun işleriyle diğer fotoğrafçıların işlerini hemen ayırt edebilirsiniz. Uçarı bir tarzı vardır, güneşte banyo yapan insanlar, havuzun önünde keyfine bakıyordur. Palm Beach’teki Grek tapınak havuzlarının önünde gösteren 1955 CZ Guest (1955) portresi harikuladedir. Dünya starları Clark Gable, Van Heflin, Gary Cooper ve Jimmy Stewart da Aarons’a poz verdi.

Aarons Montrose’da öldü; fakat geride birçok güzel fotoğraf bıraktı.