kadrolu personel

kripto

terra luna neden düştü? (LUNA)

Terra Luna neden düştü? aten kan kaybı yaşayan kripto para piyasası Fed’in faiz kararı sonrası daha da düştü.

Satış rüzgarı piyasaları kana buladı desek yeridir.

Asıl çöküş ise Terra Luna ile yaşandı. Terra Luna, UST’nin etkisiyle yüzde 98 oranında kayıp yaşadı. Luna ve Terra UST yatırımcıları paralarını sıfırlama noktasına gelirken kurtuluşuna ilişkin bir ışık da yok gibi.

1 Terra UST satınca 1 tane de Luna tokeni ortaya çıkıyor. 1 tane Terra UST alınca da 1 tane Luna tokeni azalıyor. Terra UST ne kadar alım görürse Luna tokenleri de o kadar azalıyor ve fiyatı yükseliyordu. İlk 10 kripto para birimi arasına giren Luna çok büyük yıkım gördü. Luna hiçbir şeyi teminat altına almıyordu ve Terra UST büyük satışa maruz kaldı. Her Terra UST satıldıkça 1 Luna daha basıldı, satışlar hızlandı, Luna’lar çoğaldı, alımlar neredeyse durdu, Luna çoğaldıkça çoğaldı ve kıymetsiz hâle geldi.

5 Nisan’da 126 dolar olan Terra Luna 12 Mayıs 19.26 itibarıyla 0.17 sent…

Bitcoin de aynı saatte 29,500 dolardan işlem görüyor.

Bir not: Bu haberde kesinlikle yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır. Yatırım yapmadan önce lütfen kendi piyasa araştırmanızı yapınız! Sorumluluk bize ait değildir.

Yunus Çakır

Sorgulayan ve sorgulatan Yunus Çakır, nam-ı diğer Cücü, sizinle içerik paylaşmadan önce sağlam bir didikleme yapar. Sıkılmaz ve vazgeçmez, araştırır, teferruatları ve keşfettiği şeyleri paylaşmayı çok sever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir