kadrolu personel

kültür-sanat

tomris uyar: aşk hayat ve insanlar…

Tomris Uyar, Türk yazar ve şair. 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Uzun yıllar öğretmenlik yaptı. 1990 yılında yazarlık kariyerine atıldı. Ilk kitabı “Güneşi Beklerken” 1992 yılında yayımlandı. Bu kitap ile “Milliyet Sanat Ödülü”nü kazandı. Bunun ardından “Bir Kavun Ağacının Altında”, “Aşkın Tuzu”, “Kırık Bir Kadeh” ve “Bir Yudum Aşk” gibi birçok kitap yazdı. Uyar’ın kitapları, aşk, hayat ve insanlar arasındaki ilişkileri işleyen, duygusal ve düşündürücü hikayelerdir.

Uyar, Türk edebiyatına önemli katkılar yaptı ve birçok ödül kazandı. Onun yazıları, dergilerde ve gazetelerde yayımlandı. Aynı zamanda Türk televizyonunda ve radyoda yapılan programların yazarlarından biridir. Tomris Uyar, Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından biri olarak kabul edilir ve okuyucuları tarafından sevilir.

Tomris Uyar’ın yazıları hangi gazetelerde yayınlandı:

Örnek olarak: Milliyet, Hürriyet, Vatan, Sabah, Radikal, Zaman, Cumhuriyet, Posta gibi gazetelerde yazıları yayınlandı. Ayrıca dergilerde de yazıları yayınlandı.

Tomris Uyar’ın yazdığı eserler arasında şunlar yer almaktadır:

  1. Güneşi Beklerken (1992)
  2. Bir Kavun Ağacının Altında (1994)
  3. Aşkın Tuzu (1996)
  4. Kırık Bir Kadeh (1998)
  5. Bir Yudum Aşk (2000)
  6. Unutulmayanlar (2002)
  7. Sevgilerimiz (2004)
  8. Yalnız Değilim (2006)
  9. Seni Unutmak (2008)
  10. Aşkın Rengi (2010)

 

Oğuz Can Şahin

Para sayma makinesi gibi, tıkır tıkır içerik üretir. Seri bir şekilde, sanattan sinemaya, müzikten fotoğrafçılığa. Ateşten kalbe, akıldan dumana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.