kadrolu personel

Pandemi önlemleri kapsamında kademeli normalleşmenin üçüncü ayağının hayata geçirilmesiyle beraber sinema salonları uzun aradan sonra açıldı. Vizyonda neler var?

Yarından itibaren, birkaç güzel film seyirciyle buluşacak.

Hızlı ve Öfkeli 9

Justin Lin’in yönetmen koltuğunda olduğu filmde, Vin Diesel, Charlize Theron, Helen Mirren, John Cena ve Jordana Brewster yer alıyor. Toretto ve arkadaşları, liderlerinin geçmişiyle hesaplaşmasına yardım edecek. Zannediyoruz ki, serinin bu filmiyle aksiyona doyacağız.

Cruella

Emma Stone, Emma Thompson, Mark Strong, Paul Walter Hauser ve Kirby Howell-Baptiste’nin oyuncu kadrosunda yer aldığı “Cruella”yı Craig Gillespie yönetti.

Emma Stone’un başrolünü üstlendiği komedi türündeki film, Disney’in klasik animasyonlarından 101 Dalmaçyalı’da yavru köpeklerin peşine düşen kötü karakter Cruella’nın, alternatif bir hikayesini anlatıyor.

Karınca

Nazif Tunç’un yönetmen koltuğunda oturduğu “Karınca” adlı yapım da seyirciyle buluşacak. Halit Karaata, Hacer Kızılhan, Oktay Dal
, Jale Arıkan ve Oğuz Tunç oyuncu kadrosunda… Herhalde bu filmle de drama doyacağız. İyi niyetli bir yardımın, istenilmeyen neticelere yol açacağını öğrenen bir adamın telafi çabalarına tanıklık edeceğiz.

Dram türündeki film, iyilik niyetiyle yaptığı yardımın, istenilmeyen kötü sonuçlara yol açacağını öğrenen orta yaşta bir adamın, hatasını telafi etmek için giriştiği ölümüne mücadeleyi odağına alıyor.

Azap

Prömiyerinin gerçekleştirildiği Sundance’te ilgiyle karşılanan “Azap” isimli filmde gizemli hâdiselerle karşılacağız.

Emily Mortimer, Robyn Nevin, Bella Heathcote, Steve Rodgers ve Chris Bunton’ın rol aldığı filmin yönetmen koltuğunda Natalie Erika James var.

Salinger Yılım

Margaret Qualley, Sigourney Weaver, Douglas Booth, Seena Kerslake ve Brian F. O’Byrne’nın başrollerinde yer aldığı “Salinger Yılım”; 90’lı yılların ikinci yarısında ünlü yazar J.D. Salinger’ın edebiyat ajansında işe başlayan genç bir kadının hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Joanna Smith Rakoff’un aynı isimli anı kitabından uyarlanan yapımın yönetmenliğini Philippe Falardeau üstlendi.

Undine

Christian Petzold‘un Berlin Film Festivali’nde “Gümüş Ayı” ödülüne layık görülen filmi “Undine”, Berlin’de bir tarihçi olan genç kadının, sevdiği adam tarafından terk edildikten sonraki sürecini anlatıyor.

Paula Beer, Franz Rogowski, Maryam Zaree, Jacob Matschenz ve Anne Ratte-Polle gibi isimlerin rol aldığı Almanya ve Fransa ortak yapımı filmin yönetmenliğini Christian Petzold yaptı.

Lux Eterna

Gaspar Noe’nin yönettiği; Charlotte Gainsbourg, Beatrice Dalle, Abbey Lee, Felix Maritaud ve Karl Glusman’ın rol aldığı “Lux Eterna”; cadılar hakkında çekilen bir filmin setine odaklanıyor.