kadrolu personel

Pazar günü 94. Akademi Ödülleri töreninde Will Smith, meşhur komedyen Chris Rock’a tokat atmıştı.

Biyografi filmi King Richard ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü ilk kez kazanan Will Smith, törende sunuculuk yapan Chris Rock’a tokat attıktan sonra özür diledi. Chris Rock, Smith’in eşi Jada Pinkett-Smith’in saçlarıyla dalga geçmişti, deli oğlan da tokadı basmıştı. Rock, “şakaydı yâ” gibisinden kıvırmaya çalışsa da, Smith, “karımın adını ağzına almayacaksın” demiş, üstüne de küfretmişti.

Will Smith özür diledi

Chris Rock’ı tokatlayan Will Smith’in Oscar törenlerinden mahrum bırakılması yönünde baskılar artarken aktör açıklama yaptı. Smith şunları söyledi:

“Şiddet her haliyle zehirli ve tahrip edicidir. Geçtiğimiz gece gerçekleşen Akademi Ödülleri’ndeki davranışımın kabulü ve bahanesi olamaz. Benim üzerimden yapılacak her şaka mesleğimin bir parçasıdır fakat eşim Jada’nın sağlık durumu ile ilgili yapılan espriyi kaldırmak benim için çok zordu; bu sebeple duygusal olarak tepki verdim.

Will Smith – 94. Akademi Ödülleri

Senden herkesin önünde özür dilemek istiyorum, Chris. Sınırı aştım ve haksızdım. Mahcup oldum. Davranışlarım olmak istediğim adamın göstergesi değildi. Sevgi ve iyilik dolu bir dünyada şiddetin yeri olamaz.

Akademi’den, gösterinin yapımcılarından, geceye katılanlardan ve dünyanın her bir yanındaki izleyicilerden de özür dilemek istiyorum. Williams Ailesi’nden ve ailem olan King Richard Ailesi’nden de özür dilemek istiyorum ayrıca. Bunlar yaşanmasaydı hepimiz için muazzam bir yolculuk olacaktı. Davranışımla bunu lekelediğim için derinden pişmanlık duyuyorum.

Hatalarımdan ders çıkaracağım,

Saygılarımla,

Will.”

Sinema haberleri için bizi takip-tavsiye edin lütfen.