kadrolu personel

J.R.R. Tolkien’in muhteşem kitaplarından uyarlanan Yüzüklerin Efendisi’nin dizi versiyonunun birinci sezonu hazır. Çekimleri tamamlanan diziden bir görsel paylaşıldı ve dizinin yayın tarihi açıklandı.

En pahalı dizilerden biri olacak LOTR’dan (Lord of The Rings) ilk görsel paylaşıldı.

John Ronald Reuel Tolkien’in yazarı olduğu Yüzüklerin Efendisi kitaplarından uyarlanan dizi, Amazon’da yayınlanacak.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi ne kadar?

Dizinin bir sezonu için 465 milyon dolar harcama yapıldı. Evet sadece bir sezonu için.

Yüzüklerin Efendisi dizisi ne zaman gösterime girecek?

Yüzüklerin Efendisi dizisinin gösterim tarihi 2 Eylül 2022 olarak açıklandı.

Çekimleri Yeni Zelanda’da yapılan diziyi seneye seyredebileceğiz. Pekâla senaryoya dair neler biliyoruz? Peter Jackson imzalı Yüzüklerin Efendisi ve The Hobbit serisinden yüzyıllar öncesinde geçecek yeni dizi. Numenor Krallığı dönemine gideceğiz. Numenor, Tolkien’in mitolojisinde kurgulanmış bir coğrafî bölgedir. Orta Dünya ve Aman arasında Dunedainlerin yaşadığı bölgedir burası. İşte dizide de Dunedain soyunun hikâyesi ele alındı. Dizide Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman rol aldı.

Yüzüklerin Efendisi, 2001’de sinema dünyasına uyarlanmıştı. Yüzüklerin Efendisi dizisinin senaryosuna dair Ocak 2021’de birtakım ayrıntılar sızdırılmıştı. Sızdırılan içeriğe göre, küçük beyliklerin neler yaparak krallıklar hâline geldiği ve koca krallıkların nasıl köhnediği öne çıkmıştı.

Yüzüklerin Efendisi dizisi için 2 Eylül 2022’yi bekliyoruz.

LOTR demişken bu vesileyle Miğfer Dibi Savaşı’nı bir kez daha seyredip, dozumuzu alalım, buyurunuz: